-
1% na moją rehabilitację
Hej, hej !!! Mama już pisała na Facebooku, ale Ja, jeszcze raz, dla przypomnienia.
-
KIEDY CIAŁO MÓWI NIE
Chciałabym zachęcić Was do przeczytania książki „Kiedy ciało mówi nie. Koszty ukrytego stresu” - Gabora Maté, lekarza, psychoterapeuty, badacza traumy.
-
Wyjątkowość Idy
Idę, z wielu powodów, można uznać za wyjątkową dziewczynkę. Chociaż ma dopiero trzy lata i 2 miesiące to jest bardzo wyrazista i niepowtarzalna w swoich zachowaniach, sposobach reagowania i swoich preferencjach.
-
WRACAMY NA BLOGA !!!
Minął ponad rok od ostatniego wpisu. Tak przyznaję, to ja Kasia, czyli Babcia Idy, zobowiązałam się, że będę prowadzić tego bloga, przy wsparciu Ewy, czyli mojej córki, a Mamy Idy. No ale wyszło, jak wyszło...
-
Rehabilitacja metodą NDT Bobath
Metoda NDT Bobath (ang. neuro-developmental treatment – terapia neuro-rozwojowa) to rehabilitacja pacjentów z zaburzeniami funkcji układu nerwowego. Nazwa metody Bobath pochodzi od nazwiska twórców – małżeństwa Karela (psychiatra, neuropsycholog) i Berty (fizjoterapeutka) Bobath, którzy zajmując się pacjentami z mózgowym porażeniem dziecięcym oraz po udarach, dążyli do przywrócenia funkcji układu ruchu poprzez reedukację.
-
Ale będę wiedzieć więcej
„Istnieć, żyć i być kochanym” - to tytuł książki, której autorką jest prof. Alina Teresa Midro – genetyk kliniczny, wieloletnia kierowniczka Zakładu Genetyki Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz lekarka, współpracująca ze Stowarzyszeniami na rzecz osób z zespołami genetycznymi. Podtytuł – Możliwości wspomagania rozwoju dzieci z zespołami uwarunkowanymi genetycznie – wyjaśnia, o kim i o czym jest ta książka.
-
A gdyby tak wywiad ze mną?
Wczoraj, 5 maja, był dzień osób z Cri du chat (CDC) - powiedziała moja Mama. Czyli mój dzień, moje święto?
-
TWOJE KOMPETENTNE DZIECKO
Chciałabym polecić jedną z najważniejszych książek Jespera Juula – „Twoje kompetentne dziecko. Dlaczego powinniśmy traktować dzieci poważniej?”
-
Niedługo Święta Wielkanocne🐰🐥🌿🌿
Moja Babcia opowiadała mi ostatnio o zajączku, którego poznała w opowieściach swojego Wujka, kiedy była małą dziewczynką.
-
Dbanie o siebie
Sama, nie będąc jeszcze mamą, jako koleżanka, przyjaciółka, czy terapeutka mówiłam nieraz mamom - „pamiętaj musisz o siebie dbać”.
-
Nie mogę siedzieć cicho
Wiem, że jestem mała, ale chcę zabrać głos w sprawie dzieci, które cierpią, giną, uciekają ze swoich domów, tylko dlatego, że jeden dorosły zapragnął mieć więcej i być panem świata.