Warto poczytać

 • KIEDY CIAŁO MÓWI NIE
  Chciałabym zachęcić Was do przeczytania książki „Kiedy ciało mówi nie. Koszty ukrytego stresu” – Gabora Maté, lekarza, psychoterapeuty, badacza traumy.
 • Ale będę wiedzieć więcej
  „Istnieć, żyć i być kochanym” – to tytuł książki, której autorką jest prof. Alina Teresa Midro – genetyk kliniczny, wieloletnia kierowniczka Zakładu Genetyki Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz lekarka, współpracująca ze Stowarzyszeniami na rzecz osób z zespołami genetycznymi. Podtytuł – Możliwości wspomagania rozwoju dzieci z zespołami uwarunkowanymi genetycznie – wyjaśnia,  o kim i o czym jest ta książka.
 • TWOJE KOMPETENTNE DZIECKO
  Chciałabym polecić jedną z najważniejszych książek Jespera Juula – „Twoje kompetentne dziecko. Dlaczego powinniśmy traktować dzieci poważniej?”
 • Nie było czasu na koniec świata
  Trafiłam w Internecie na stronę Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Osób z Zespołem Downa BARDZIEJ KOCHANI, a tam na ich Wydawnictwo i dwie książki, które chciałam dzisiaj polecić.
 • Jak zrozumieć małe dziecko
  Jak zrozumieć małe dziecko Pierwszą książką, którą chciałabym polecić jest „Jak zrozumieć małe dziecko”, wydaną przez Wydawnictwo Natuli. Jest to praca zbiorowa, autorkami tej książki są psycholożki, pedagożki, fizjoterapeutka. Jest dedykowana rodzicom dzieci w wieku 0-3 lata, ale myślę, że też dobra pozycja dla przyszłych rodziców, jak i tych, których dzieci są starsze.